Вода необхідна для розвитку рослин, тому полив є основним способом догляду за будь-яким садом. Вибираємо іригаційне устаткування.

Тип використовуваного способу поливу в садах багато в чому залежить від площі, що підлягає поливу, типу рослинності та її вимог до вологості грунту і типом ґрунту, а також від часу, який ми можемо присвятити цій діяльності, і бюджету, виділеного на неї. Деякі вважають за краще поливати рослини вручну, дивитися, як вони п'ють воду, але ми повинні враховувати, що при ручному поливі витрата води може бути більше, ніж при автоматичному поливі. В епоху зростаючого дефіциту води ми стикаємося з проблемою економії як води, так і грошей, ціна якої буде зростати по мірі її виснаження. У зв'язку з цим варто знати способи дбайливого її поширення в саду.

Ручний полив

Розмір ділянки, що підлягає поливу, має суттєвий вплив при виборі інструментів для поливу. Якщо це невеликий простір, ручного поливу буде достатньо. Це найпростіший і дешевий варіант. Для поливу рослин на терасі, балконі або в невеликому міському саду досить лійки , садового шланга і пістолета.

Замість лійки можна використовувати класичне відро з оцинкованої сталі .

Якщо у нас є сад на задньому дворі трохи більшого розміру, його можна поливати садовими шлангами і різноманітними насадками для поливу. Серед садових шлангів є: традиційний ( 1/2" – 13 мм, 3/4" - 19 мм), спіральний у формі пружини (легко утримується), еластичний (розтягується, виготовлений з еластичного матеріалу), армований (спеціально армований).

Для безперебійної роботи, крім стандартного обладнання, може знадобитися додатковий:

  • втягуюче пристрій для садового шланга -може бути на переносній стійці, у вигляді візка з колесами або портативної втягує машиною для настінного монтажу; Вставити фотографію "втягуюче пристрій для садового шланга"
  • багатофункціональний пістолет - у продажу є різні типи пістолетів з регулюванням потужності і типу струменя або дозатором добрив; Вставити фотографію "пістолет з регульованим флюсом"
  • розпилювальна насадка -це корисне обладнання, якщо у нас є підвісні горщики для поливу на балконі або терасі, які, не піднімаючись по сходах, можна буде легко поливати з допомогою цього обладнання.

Напівавтоматичний полив

Якщо ми не хочемо стояти з садовим шлангом у руці, ми можемо використовувати всілякі аналогові спринклери, які встановлюються в саду. Однак пам'ятайте, що ця система не відключиться сама по собі.

В залежності від виду рослинності і форми поверхні, що поливається можна виділити:

  • хитні осцилюючі розбризкувачі - (площа поливу квадратна або прямокутна) з підставкою або забиті в землю, регульовані або з фіксованим кутом і діапазоном поливу;

  • імпульсні спринклери – область поливу являє собою коло або його частина) у вигляді гармати, вбиваемой в землю, стріляє водою, з можливістю встановлення діапазону дії, також може бути на штативі;

  • ротаційні спринклери - з двома або більше важелями, викидають воду навколо, встановлюваними на підставках або вбиваються в землю.

Для любителів гаджетів є також спринклери, оснащені датчиком руху , информирующим про вході зловмисника в сад.

Автоматичний полив

В залежності від потреб (площа, тип рослинності), часу та бюджету автоматичні системи зрошення можуть бути більш або менш складними, сучасними чи простими, наземними або підземними. Кожна система може містити кілька елементів, так і декілька секцій для різних видів рослин або поливу. За типом поверхні, що поливається можна виділити 3 види таких елементів.

Поверхневі

До цього типу поливу відносяться всілякі розбризкують елементи, поливають все рослина, як спливаючі, так і стаціонарні. Спливаючі спринклери використовують тиск, щоб ковзати над поверхнею землі. Найчастіше їх використовують для поливу газонів. Стаціонарні (у т. ч. мікро розбризкувачі) частіше використовують для поливу груп кущів, клумб або овочів. Обидва типи використовуються для поливу рослин струменем різної інтенсивності і форми (більш або менш розсіяної). До цього типу поливу відносяться спринклерні стрічки, які, незважаючи на лінійну компонування, також поливають поверхнево.

Як і у випадку з спринклерами в напівавтоматичних системах, вони можуть бути гойдающимися, поворотними, обертальними , імпульсними ( молотковыми ) або турбінними , що містять форсунки . Вони відрізняються не тільки характером викидається води, але і протяжністю. Рішення про виборі правильного розпилювача залежить від людини, проектує систему поливу, щоб поливати сад рівномірно і ретельно.

До цієї ж групи належать туманообразователи , які розпилюють воду у вигляді дрібного туману. Їх найчастіше використовують у теплицях та оранжереях для підвищення вологості повітря.

Лінійні краплинні

Лінійне зрошення - це в основному крапельні лінії , тому полив рослин знизу без замочування листя, що для багатьох з них є більш здоровим методом, ніж обприскування. Вони характеризуються тим, що зрошують ділянку тільки за розробленими протоках. Таким чином, вони найкраще підходять для живоплотів, шпалеров, бордюрів або особливо вузьких знижок вздовж вулиці. Крапельна лінія також підійде, якщо ми розташуємо її у вигляді спіралі або хвиль між рослинами кобирного і грунтопокривних характеру.

До крапельним лініях, крім регулярно рознесених крапельниць, можна віднести так звані спітнілі шланги , хоча вони віддають воду не через отвори, а через всю поверхню покриття, оплетающего шланг. Це більш рівномірний спосіб поливу з уповільненим водопоглинанням грунту, тому вода довше затримується в грунті і легше поглинається корінням рослин. Цей тип зрошення буде добре працювати на укосах і рокарії, де є ухил землі, що впливає на стік поверхневих вод, а проникність грунту дуже висока.

Ефективність поливу в крапельної формі буде краще, якщо додатково покрити поверхню грунту. З одного боку, це закриє лінії подачі води, з іншого – значно зменшить випаровування і втрату води.

Точкові краплинні

Система точкового зрошення часто використовується в горшкових культур, розплідниках і рослинницьких фермах. Ці типи систем засновані на ПЕ-трубі, яка подає воду, в якій роблять отвори і поміщають в них спеціальні краплинні випромінювачі з компенсацією тиску або з прикріпленими паличками-крапельницями через двійники або четвірки, при більшій відстані між рослинами. Завдяки цьому рослини отримують воду саме в тому місці, де це необхідно. Іншим способом точкового зрошення є система без доступу до джерела води, часто використовувана на терасах або балконах, а також в будинку. Він складається з подачі води рослинам, узятим з допомогою насоса або без нього (під дією сили тяжіння) з резервуара з водою (відро, бочка). Ця система називається автоматичною лійкою .

Нагадаємо, у продажу є безліч пристроїв, які використовуються для поливу рослин. Кожен рік з'являються нові рішення, більшою чи меншою мірою полегшують постачання їх водою, зберігаючи при цьому кожну краплю. Отже, давайте простежимо останні тенденції.