Пошук у польових умовах із металошукачем – відмінний спосіб провести вільний час. Однак розпочати цю пригоду не так просто, як здається.
Початківцям, які тільки роблять перші кроки у пошуку металошукачами, слід звернути увагу на кілька речей. Представляємо найважливіші з них.


Устаткування
Основне обладнання шукача - металошукач. Колись польські старатели не мали особливого вибору. Наявні на ринку металошукачі практично не мали дискримінації (тобто вибіркового пошуку металів), і лише «музичні» користувачі могли за звуком сигналу визначити, чи є в землі сталь, кольоровий чи дорогоцінний метал. Однак ця функція їм була не дуже потрібна. Більшість із них все одно шукали військові предмети.

Сьогодні на ринку представлено сотні, якщо не тисячі детекторів. Який з них підійде мисливцю-початківцю за скарбами і загадками? Відповідь це питання досить складний і від багатьох чинників. Давайте зосередимося на ціні та цілі пошуку. Почнемо із мети, тобто того, що ми хочемо шукати. Насамперед, ви можете шукати військові предмети. Зазвичай це вироби із сталі, рідше із кольорових металів, наприклад латуні чи міді. Зазвичай вони зустрічаються у лісах, але не виключно. По-друге, ви шукаєте скарби, які найчастіше зводяться до... монет. До них прагнуть, серед іншого: на старих торгових шляхах чи місцях, де колись велася торгівля (наприклад, старі ринки). Сучасні монети та прикраси теж можна шукати лише на пляжах. Для кожного з цих полів одні моделі детекторів ідеальні, а інші не виконують свою функцію. На щастя, детектори вже давно оснащені функцією дискримінації.

Другий фактор – ціна. Популярні металошукачі, призначені для аматорського пошуку, коштують від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень.

На нижній полиці стоять небрендові детектори вартістю кілька тисяч гривень або трохи більше. Найчастіше це іграшки, які не придатні для справжнього дослідження. Щоб позбавити себе стресу і розчарування, купувати їх немає сенсу. Шукачам-початківцям слід зосередитися на полиці трохи вище. Приблизно за 10000 гривень ви можете стати власником технічно справного обладнання, яке дозволить вам набути навичок, необхідних для «переходу» на більш високий рівень. Варто звернути увагу на відомі моделі від Garrett, наприклад, ACE 300і (можна також купити трохи слабкішу модель ACE 250, доступну з безліччю аксесуарів). Nokta пропонує моделі Simplex+ і Simplex Ultra приблизно за цією ціною. 

Люди з багатшим бюджетом можуть дозволити собі купити трохи дорожче обладнання приблизно за 20 000 гривень. У цій категорії варто звернути увагу, наприклад, на польського виробника RUTUS. Насамкінець, новачкові, але з невеликим бюджетом, слід відмовитися від найдешевших моделей і заощадити трохи грошей, щоб купити менш просунуте обладнання хорошої компанії. Слід також згадати, що в руках недосвідченого шукача складніші детектори не зможуть повністю продемонструвати свої можливості. Краще почати з чогось простого та добротного, а потім міняти обладнання у міру накопичення досвіду.

Перед першою поїздкою до лісу чи на пляж необхідно підготувати необхідні речі. Крім металошукача незамінна лопата. Також варто придбати GPS або завантажити на смартфон відповідну програму, щоб відзначати точку входу в ліс. Це заощадить вам багато нервів та часу. Також непогано купити точні карти персоналу. місцевості, де ми шукатимемо як сучасні, так і – якщо можливо – того часу, з якого ми збираємося шукати реліквії. Також варто подумати про пристойне взуття та одяг, а також про гарний рюкзак або рюкзак, в якому ми зможемо зберігати різні дрібнички і... видобуток з експедиції.

Книжкова шафа шукача
Як це не дивно, але справжній шукач скарбів або військовий мисливець починає свої пошуки... в бібліотеці. Без нього походи часто нагадують пошук голки у стозі сіна. Тому для пошуку військових предметів на місці колишньої битви необхідно знати історію битви, частини, що брали в ньому участь, та їх командирів. Є лише одна проблема. До нас цей шлях уже пройшли десятки, якщо не сотні шукачі. 

Може виявитися, що область, яку ми вибрали, старанно переглядаючи всі доступні публікації, вже ретельно прочесана. Вам потрібно пошукати в іншому місці.

Крім того, також варто прочитати більш менш путівники, написані досвідченими шукачами, такими як Індія, Влодзімеж Антковяк, Петро Вольф, Януш Пекалкевич або Здзіслав Скрок.
Досвід
Як тільки ми набудемо наявних знань і зберемо хоча б базове обладнання, ми зможемо вирушити в поле. Проте, роблячи перший крок у ліс чи старий торговий шлях, треба запастися терпінням. Під час своєї першої подорожі мало хто стикається із сенсаційною знахідкою. Однак кожен починає набиратися досвіду, який відіграє важливу роль у пошуку. Старожили та «удачливі» люди просто знають, куди йти, щоби щось знайти.

Пошук скарбів чи військових предметів – надзвичайно захоплююче хобі, яке може тривати все життя. Однак не забувайте дотримуватися закону. І... рити ями, бо це добре на нас відбивається.