Мрієте про власний вирощуванні овочів або фруктів? Виберіть практичне рішення для саду. Забезпечте своїм рослинам оптимальні умови вирощування. Вибирайте теплицю на задньому дворі і довше насолоджуйтеся рясним урожаєм.

 

 

Як створити теплицю на задньому дворі?

 

 

Теплиця на задньому дворі забезпечить вашим рослинам оптимальні умови вирощування навіть при мінливих погодних умовах. Він дозволить повною мірою насолоджуватися урожаєм з перших місяців року до настання заморозків пізньої осені. В неопалюваній теплиці це зазвичай період з лютого до кінця листопада. Вирощування в теплиці може принести користь завзятим садівникам і дати рясний урожай набагато раніше, ніж рослини, висаджені безпосередньо в землю, що є безперечною перевагою. Теплиця також є прикрасою вашого саду. Правильно підібраний до навколишнього середовища створить ідилічні пейзажі, прикрашають сади, витримані в англійській або сільському стилі.

Крок за кроком створіть теплицю на задньому дворі. З чого слід почати пригода в теплиці? Ознайомтеся зі списком нижче і не дивуйтеся.

1. Виберіть відокремлене місце для своєї теплиці

 

 

Правильне розміщення теплиці в саду має важливе значення. Від нього багато в чому залежить велика кількість врожаю. Також має значення, які саме рослини ви плануєте вирощувати в теплиці і які умови воліють окремі види. Як правило, краще всього вибрати сонячне місце, яке успішно переносить більшість овочів і фруктів.

Також буде рекомендовано полусолнечное місце, наприклад, біля дерев, що забезпечують періодичну тінь протягом дня. Тоді ми будемо впевнені, що наші рослини не будуть піддаватися сонячних опіків. Однак важливо, щоб обидва ці місця були відокремленими і захищеними від вітру (з допомогою рослинності або стін, огорож або елементів невеликий садової архітектури, таких як альтанка або триаж ).

 

2. Підготуйте грунт для вирощування

Визначте, який тип вирощування рослин в теплиці ви виберете. На вибір у вас є: вирощування безпосередньо в землі або в контейнерах (горщики, розміщені на столах на підвищенні або на стійкій землі прямо на землі). Якщо вас влаштовує вирощування у грунті – подбайте про досить товстому шару родючого ґрунту, призначеної для конкретної культури (наприклад , земля для томатів ). Потім створіть мощену дорогу в центрі теплиці, яка дозволить вам вільно переміщатися по інтер'єру, щоб ви не топтали свіжоприготовані грядки.

Якщо ж ви плануєте вирощувати в контейнерах або ящиках, то обов'язково вибирайте правильно отвердний субстрат для інтер'єру всій теплиці. Це можуть бути: бетонний фундамент з ізоляцією, цеглини або готові плити (стійкі до затоплення водою або змінним, високим і низьким температурам). Це рішення дозволить краще контролювати повітря в теплиці, мінімізує виникнення мінусових температур і промерзання рослин, а також забезпечить більший порядок в інтер'єрі. Це також допоможе вам отримати більше робочої поверхні і місця для зберігання вашого обладнання. Також не забудьте правильно вирівняти і вирівняти землю перед укладанням плит. 

 

3. Виберіть модель теплиці для вашого саду

Вибір відповідного скла залежить, насамперед, від таких чинників, як наявне місце в саду і розмір планованих культур. Варто задати собі питання про те, чи шукаєте ви більш дешеве рішення на кілька сезонів або, швидше, зацікавлені в стабільному виборі на довгі роки. Для багатьох важлива також естетика, яка йде рука об руку з функціональністю або новітніми технологіями, що допомагають нам в роботі. Крім того, при виборі буде важлива висота теплиці, яка дозволить вільно переміщатися по її внутрішньої частини (без болю в спині, яку ми відчуваємо) або вирощувати кучеряве види овочів. Прийнято вважати, що це частіше всього 2,2 м у висоту.

Серед багатьох моделей теплиць на ринку доступні готові, стійкі конструкції, виготовлені з металу, алюмінію або просоченої деревини з високою стійкістю. Каркас такої теплиці стійкий до корозії або екстремальним погодним умовам. Скла теплиці, в залежності від уподобань клієнта, можуть бути виготовлені з панелей з твердого полікарбонату (небиткий матеріал, стійкий до вітру, ультрафіолетових променів, вагою залягає снігу або механічних пошкоджень) або із загартованого скла різної товщини. Фактура і ступінь світлопропускання також будуть важливі для сільськогосподарських культур-від прозорого і кришталево чистого до молочного, що дає затінення рослин.

При виборі теплиці також слід враховувати моделі з похилими вікнами і схилами даху, які дозволять провітрювати теплицю в будь-який час. Практичними будуть також такі деталі, як: низький поріг або двері (або двостулкові розсувні на зручній направляючої) з шириною, що дозволяє вільний вхід або вхід обладнання (наприклад , тачки ). Також важливі системи, які блокують двері від засувки і захищають (з замком) від відвідування небажаних гостей.

 

Які рослини вирощувати в теплиці?

 

 

Які рослини підходять для вирощування в домашній теплиці? Відкрийте для себе найбільш популярні види овочів, фруктів і однорічних квітів, які ви вирощуєте в теплиці самостійно.

На початку довгого списку знаходяться теплолюбні овочі. До них ми відносимо насамперед: помідори, перець, баклажани, огірки і навіть солодкий картопля. Варто також звернутися до нових, маловідомих в Польщі сортам овочів, таких як: грижа (бальзам) огіркова або ківано .

А серед фруктів, вирощених у теплиці, найчастіше можна зустріти: полуницю, суницю, диню і кавун. Теплиця також є відмінним місцем для вирощування весняних новалиек, які досягають повноти вегетації набагато швидше, ніж ті, які висаджені безпосередньо в грунт. До них належать основні овочі і трави, такі як: редис , зелена цибуля, салат, Рапунцель, шпинат, рукола , базилік , орегано, чебрець, шавлія і т. д.

Теплиця також є відмінним місцем для вирощування квітів і підготовки розсади, яка після останніх травневих заморозків висаджується прямо в землю або в плантатори для балконів і терас. Серед однорічних квітучих рослин, що вирощуються в теплицях, ми найчастіше зустрічаємо: бархатец розсипчастий , шавлія блискуча , мексиканський зенишек, бегонію постійно квітучу , садовий півонії (surfinie) або Капська лобелію .

Для забезпечення правильного росту рослин необхідно подбати про правильне субстраті, підібраною під конкретні види, багатий необхідними речовинами і поживними речовинами. Не менш важливим буде і полив рослин. У невеликих приміщеннях ми без проблем зробимо це традиційно, використовуючи лійку з виділяється водою. Однак все більш ефективним рішенням є готова система крапельного зрошення, встановлена в теплиці в момент її утворення. Це значно полегшує регулярний полив рослин, запобігаючи періодичні посухи.

Вирощування рослин в теплиці своїми руками приносить багато задоволення. Маючи під контролем кожен етап розведення, ми впевнені, що їмо здорову їжу. Виберіть свою власну теплицю і насолоджуйтеся вирощуванням овочів, фруктів або квітів на задньому дворі.