Ми бачимо зірки на небі неозброєним оком як мерехтливі точки, але ми вже знаємо, що це дійсно різноманітні, цікаві, часто величезні і красиві об'єкти. На щастя, ми можемо розглянути їх ближче, і телескопи роблять це можливим . Спостереження за об'єктами нашої Сонячної системи залучають все більше людей, і такі події, як місячне затемнення, Сонце або проліт комети, завжди викликають великий інтерес. Деякі з них трапляються раз на кілька десятків або навіть сотень років, тому до них потрібно добре підготуватися. Якщо ви хочете випробувати їх повною мірою, вам варто придбати власний телескоп. На ринку представлено безліч різних моделей телескопів з різними параметрами. Вибір першого устаткування, коли ви ще не знаєте точно, чого від нього чекати, - непросте завдання. На щастя, ми прийшли на допомогу і підкажемо, який телескоп підійде для спостереження за небом для початківця любителя астрономії.

Види телескопів. Який телескоп вибрати початківцям астрономам?

Перші більш просунуті спостереження за небом проводилися ще у XVII столітті, коли з'явилися прототипи сучасних телескопів. Вже тоді можна було милуватися поверхнею Місяця, щитом Юпітера або дивитися на кільця Сатурна. В даний час у нас є доступ до набагато більш просунутому обладнання, і його можуть використовувати навіть любителі. Якщо ви ставите питанням, Як вибрати телескоп, який буде працювати у вашому випадку, то спочатку ви повинні знати типи телескопів.

 

Астрономический телескоп-очень хороший подарок для самых маленьких.

Астрономічний телескоп-дуже хороший подарунок для самих маленьких.

 

Об'єктивний телескоп і відбивач. Чим вони відрізняються?

На вибір у вас є два найпопулярніших типи телескопів: об'єктивний телескоп (рефрактор) і дзеркальний телескоп-рефлектор (відбивач) . Рефрактор складається з об'єктива, що складається з лінз, які заломлюють промені світла і таким чином фокусують їх. У свою чергу, дзеркальний телескоп має дзеркало, яке фокусує світло через відображення. Обидва пристрої дозволяють спостерігати не тільки нашу Сонячну систему, але й дивитися далі в космос. Проте вони різняться за оптичним можливостям, і, крім того, кожна модель телескопа має і інші параметри.

Який телескоп для спостереження планет і Місяця?

Не всі об'єкти на небі будуть цікаві як новачкам, так як насправді виглядають ефектно тільки деякі небесні тіла. Якщо ми тільки починаємо наше спостереження за зірками, то деякі з них ми навіть не зможемо розпізнати. Що вас напевно зацікавить, так це окремі планети, кратери на Місяці або кільця Сатурна. Це самі великі і яскраві об'єкти Сонячної системи, тому для їх виявлення не потрібно дуже сучасне обладнання.

Навіть простий в конструкції і простий у використанні рефрактор відмінно підійде для спостереження за планетами. Це дає кращий контраст, що корисно для яскравих небесних тел. З одного боку, можна сказати, що навіть дуже дешевого і простого рефрактора цілком повинно вистачити, а буває, що навіть він не знадобиться. Ми можемо бачити Місяць навіть за допомогою бінокля, хоча ми не будемо бачити так багато деталей. З іншого боку, однак, пам'ятайте, що апетит збільшується по мірі перегляду, і ви, ймовірно, дуже швидко відчуєте недолік.

Таким рефрактором для початку може бути телескоп OPTICON ProWatcher .

Як спостерігати туманності й кульові скупчення?

Ми можемо годинами милуватися різними фазами Місяця або унікальним розташуванням планет, але в якийсь момент кожен початківець астроном відчуває себе незадоволеним. Він хоче подивитися трохи далі і побачити далекі галактики, астероїди, подвійні зірки і туманності. Вони зазвичай вимагають кращого обладнання, знань про те, як його налаштувати, і більш просунутих навичок пошуку окремих об'єктів. Для спостереження за туманностями і галактиками добре підійде відбивач. Він дає менший контраст у порівнянні з рефракторами того ж розміру, тому з його допомогою ми можемо бачити саме такі більш темні об'єкти.

Як вибрати телескоп для спостереження за Сонцем?

Спостереження за Сонцем в першу чергу потребує додаткового захисту. Ви не можете дивитися на них з допомогою незахищеного телескопа або бінокля. Таким чином, легко пошкодити собі зір або навіть повністю його втратити. Необхідно використовувати відповідні фільтри і діафрагми, які зменшують кількість променів, що потрапляють в око.

Телескоп для любителів -найважливіші параметри

При спостереженні за небом важливо не тільки тип телескопа, але і параметри даної моделі. У будь-якому телескопі найбільш важливим є його оптична система, тому лінза і дзеркало, а також окуляр. Від цих елементів, крім іншого, залежить, якою різкості ви отримаєте зображення і об'єкт взагалі видно.

Діаметр об'єктиву або дзеркала

Найбільш важливим параметром, що описує лінзу і дзеркало, є їх діаметр. Від діаметра залежить, скільки світла здатна поглинути дана модель телескопа, що потім переводиться в зображення, яке ми бачимо . Загальне правило полягає в тому, що чим більше діаметр, тим краще і дорожче телескоп. Діаметр указується в міліметрах, і передбачається, що об'єктив повинен мати діаметр не менше 80 мм, а дзеркальний телескоп-150 мм у діаметрі. Відбивач діаметром 150 мм дозволить, наприклад, спостерігати кульові скупчення. Однак навіть найкраще обладнання не дозволить вам побачити кольору туманностей, і це пов'язано з обмеженими можливостями людського ока. Тому варто мати реалістичні очікування відносно оптичних продуктів. Рефрактор OPTICON Star Painter 102f600 має діаметр 102 мм

Фокусна відстань телескопа

Фокусна відстань визначає відстань між лінзою або дзеркалом і точкою фокусування. Фокусна відстань впливає на збільшення телескопа і його довжину. Більш довгі телескопи, безумовно, менш зручні, і чи дійсно так важливо збільшення в телескопі?

Розширення

Може здатися, що зображення в телескоп має бути максимально збільшено, тому що тільки тоді ми зможемо побачити деталі галактик і інших, далеких об'єктів, або щит кожної планети. Однак на практиці збільшення не має великого значення. Занадто велике збільшення може навіть погіршити розташування об'єкта або погіршити якість зображення. Хоча цей параметр особливо проявляється при продажу телескопів, він і справді мало впливає на якість самого телескопа. Краще звернути увагу на його діаметр. 

 

При виборі першого телескопа варто звернути увагу на аксесуари в комплекті.

 

Що ще впливає на спостереження за космосом і вибір телескопа?

Астрономічного обладнання відіграє важливу роль в астрономічних спостереженнях, але це не єдиний фактор, що має значення. Важливо також місце проведення спостережень і те, є чи на місцевості чисте небо. І ми маємо на увазі зовсім не хмари, а світло. В містах і передмістях небо дуже сильно забруднено світлом, тому не налаштовуйте себе на те, щоб побачити туманності або галактики. Вони вимагають темного неба, а призначені для їх перегляду дзеркальні телескопи гірше справляються в таких умовах. І неважливо, наскільки якісний телескоп ви виберете. Ви можете спостерігати за поверхнею Місяця і планети, і в цій ролі відмінно підійде рефрактор . Однак, якщо ви збираєтеся проводити спостереження далеко від сильно освітлених місць, ви можете вибрати прожектор , який, безумовно, дозволить вам побачити більше.

Який телескоп вибрати для початку?

Телескоп для початківців любителів астрономії, безумовно, повинен бути простим у використанні. В цьому питанні перевагу мають рефрактори, які не вимагають додаткових налаштувань. На відміну від дзеркальних телескопів, які повинні бути оптимально встановлені кожен раз. В залежності від типу спостережуваних об'єктів і переважаючих умов.

Вага і габарити устаткування, на які впливає, зокрема, діаметр в телескопі, також важливі. Хоча чим вона більше, тим більше телескоп дозволяє просунути роботу в області астрономії. Однак тоді виникає проблема, пов'язана з переміщенням пристрою. Якщо ви не плануєте шукати з телескопом зручні місця для спостереження, а тільки вести їх з заднього двору, Міського саду, то варто вибрати більш великий і в той же час більш важкий телескоп. В інших випадках краще вибрати більш компактне обладнання.

Ці два параметри: розміри та складність експлуатації пристрою також дуже важливі, якщо ви вибираєте телескоп для дітей. Звичайно, не варто купувати їм іграшкові телескопи, але ви також не можете вибрати дуже сучасне і важке пристрій. У свою чергу, гарна якість, невеликий рефрактор може бути відмінною пропозицією для дітей.

У лінійці телескопів Opticon ви знайдете безліч цікавих моделей.

Телескопи і ціни

Телескопи-це дуже різноманітні продукти, тому їх ціни також мають широкий діапазон: від ста злотих до десятків тисяч. Для новачків не підійдуть ці найдорожчі і самі передові пристрої, але також немає сенсу купувати найдешевші рішення, які швидко перестануть вам вистачати. З іншого боку, телескопи за кілька сотень злотих вже можуть служити вам роками, і варто також збагатити їх додатковими аксесуарами , такими як лінзи Барлоу або додаткові очки.

Додаткові аксесуари

Від додаткових аксесуарів також залежить якість проведених спостережень. Варто вибрати окуляр хорошої якості, так як він визначає поле зору і впливає на збільшення. Ми можемо збільшити їх приблизно в 2-5 разів, використовуючи лінзи Барлоу. Також важливий стабільний штатив і правильна установка. У нашій пропозиції ви знайдете телескопи як зі складним, легким штативом, оснащеним телескопом OPTICON Phobos, так і міцним стаціонарним кріпленням Dobson, наприклад, модель Opticon Orbiter

Ці питання дуже важливі, якщо ви ставите питанням, який телескоп для початківців купити і, безумовно, полегшує прийняття рішення. Однак у міру того, як ви заглиблюєтеся в тему астрономії, у вас з'являться і нові питання. Який окуляр вибрати? Як фотографувати планети? Що таке вихідний зіницю?! На них ми теж постараємося відповісти.

Ознайомтеся з нашим асортиментом астрономічних телескопів і почніть незвичайне пригода прямо зараз!