Як обрати свій перший телескоп?

Добре, але з чого мені почати?

...добре питання, яке ставить собі кожен ентузіаст початківець з астрономії. Однозначної відповіді на них, звичайно, немає, це непросто, але на нашому сайті ми допоможемо Вам зробити правильний вибір. Щоб бути повністю задоволеним придбаним телескопом, дотримуйтесь кількох пунктів, які Ви можете прочитати нижче.

1. Не купуйте телескоп у гіпермаркеті, на ринках чи у фотомагазинах.

Предмети, що пропонуються там, називаються лише телескопами. І, на жаль, на цьому їх схожість закінчується. Низька якість оптичних елементів, не просте складання та відсутність гарантії чи інструкцій можуть ефективно відлякати Вас від такого захоплюючого хобі, як астрономія. Здійснюйте покупки тільки у спеціалізованому магазині, де Ви знайдете якісний товар, а кваліфіковані продавці дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

 

2. Подумайте, що Ви плануєте дивитися?

Пам'ятайте, що універсальних телескопів немає. Намагайтеся вибрати телескоп, який підходить для передбачуваного використання. Зверніть увагу на такі параметри:

 

А) Збільшення

Правильний вибір для збільшення має вирішальне значення в астрономічних спостереженнях. Занадто потужний телескоп, що використовується для спостереження за об'єктами, близькими до Землі (Місяць, атмосферні явища), значно ускладнить комфортні спостереження через надмірне збільшення - ми побачимо лише фрагмент об'єкта, що спостерігається.
якщо ми хочемо спостерігати земні об'єкти, Місяць або інші небесні тіла якомога ближче до Землі, досить невеликого рефрактора (лінзоподібного телескопа) з діаметром об'єктива 50-80 мм (при спостереженні за земними об'єктами може знадобитися використання спеціальних окулярів).
якщо ми хочемо спостерігати об'єкти подалі від Землі, такі як Марс, Юпітер або Сатурн, найкращим рішенням буде рефрактор діаметром лінзи 80-110 мм.
якщо ми хочемо бачити об'єкти, які знаходяться набагато далі від Землі, такі як подальші планети, туманності, галактики або зоряні скупчення, нам знадобиться потужніший рефлектор (дзеркальний телескоп) з діаметром дзеркала 110 мм і вище.

 

 

Б) Яскравість

Ще один важливий параметр. Те, що ми бачимо, насправді є світловим випромінюванням, і що більше ми хочемо бачити, то більше світла ми повинні «зловити». Отже, що яскравіше телескоп (що менше параметр " f " ), то краще теоретично. Звичайно, деякі об'єкти, такі як скупчення маленьких зірок, краще розглядати в телескоп з більш високою світністю, щоб «позбутися» зайвого світла, що потрапляє в оптичну систему, але це складніша тема, а не ця стаття. Як правило, пам'ятайте, що найбільш універсальне значення параметра «f» (придатне для більшості додатків) – f = 10
для спостереження ближчих об'єктів (Луна, Марс, Юпітер...) достатньо телескопа з f> 10
чим далі об'єкти, які ви хочете спостерігати, тим меншим має бути параметр f <
для спостереження за Сонцем нам знадобиться «темний» телескоп, тобто. 10, або телескоп з будь-яким f, але з використанням спеціального фільтра для спостереження за Сонцем. Але пам'ятайте – дивитися на сонце небезпечно! Якщо ви ніколи цього не робили, почніть з когось досвідченішого.


 

В) Екстрактор для окулярів
Під цією загадковою назвою ховається важливий параметр. Це діаметр трубки, де встановлено окуляр.
Існує 3 типи екстракторів для окулярів:

0,98 дюйма,
1,25 дюйма
2 дюйми.
В даний час найбільш популярним екстрактором для окулярів є 1,25 дюйма.
Вибір телескопа з діаметром окуляра 1,25 дюйма дозволить Вам у майбутньому легко купувати додаткові окуляри, фільтри або інші якісні аксесуари.


 

Г) Стабільне складання

Попри зовнішність, дуже важлива «деталь». Пам'ятайте, що об'єкти, що спостерігаються, знаходяться дуже далеко від вас, тому переміщення телескопа на частку міліметра може призвести до того, що на цій «дуже великій» відстані зсув буде настільки великим, що об'єкт, що спостерігається, зникне. з вашого поля зору.
якщо ми хочемо побачити земні об'єкти, Місяць або інші небесні тіла, які також знаходяться близько до Землі, досить азимутального монтування (через «невелику» відстань об'єкти, що спостерігаються, не будуть так швидко зникати з поля зору огляду і точного налаштування телескопа не потрібно ).
для перегляду інших об'єктів може знадобитися установка екваторіальної осі через точне налаштування та можливість використання спеціального крокового двигуна, який дозволяє трубі телескопа автоматично «слідувати» за об'єктом, що рухається. Пам'ятайте, що чим далі ви спостерігаєте за об'єктами, тим швидше вони зникають із поля зору.

 

3. Подумайте, де Ви використовуватимете свій телескоп?

Подумайте, чи будете Ви як і раніше використовувати телескоп в одному місці (на балконі, в саду і т.д.) Або хочете переносити його на різні місця спостереження. Залежно від цього виберіть розмір та вагу телескопа. Також подумайте про покупку транспортного покриття.

 

4. Запитайте.

Пам'ятайте, що наведені вище параметри – це лише початок того, на що варто звернути увагу. Крім них існує безліч інших залежностей (місця спостереження, окуляри, фільтри, типи конструкції телескопа тощо). Ось чому так важливо купувати телескоп у місці, де кваліфіковані продавці можуть дати кваліфіковану пораду щодо вибору вашого першого телескопа.


Якщо Ви підете наведеним вище порадам, ми гарантуємо, що придбаний вами телескоп не стане ще одним пиловловлюючим пристроєм де-небудь у кутку. Натомість він стане інструментом, за допомогою якого Ви відкриєте для себе чудовий світ, про існування якого Ви досі не підозрювали.